Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

HELP!!! Witam mam problem z kompilatorem IAR dla AVR....

Artuross
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2005, o 21:04
Lokalizacja: szczecin

HELP!!! Witam mam problem z kompilatorem IAR dla AVR....

Postautor: Artuross » 19 mar 2005, o 03:40

Prosze o pomoc. Kompilator IAR dla AVR nie chce generowac plikow wynikowych HEX...dopiero zaczynam swoja przygode z IAR i szczerze mowiac nie wiem jak go skonfigurowac...patrzylem w dokumentacke ale niestety nic nie znalazlem :( Prosze o pomoc i dokladnie instrukcje...DZieki!!!

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 19 mar 2005, o 12:50

Nie pamietam na 100%, ale najprawdopodobniej trzeba w opcjach projektu zaznaczyc odpowiedni checkbox

Artuross
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2005, o 21:04
Lokalizacja: szczecin

Postautor: Artuross » 19 mar 2005, o 16:14

A nie pamietasz ktory to byl dokladnie checkbox...?W ogromie opcji tego kompilatora trudno sie polapac...prubowalem...zaznaczalem juz wszystko i nistety nic... :)

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 20 mar 2005, o 09:21

Chodzi ci o ICC (IARowskie C dla avr)? Ja caly czas tak to rozumiem. Niedawno w tym pewna rzecz pisalem, ale teraz nie mam juz ICC i nie pamietam super dokladnie. Z pewnoscia checkbox ten nazywa sie Create HEX file albo Generate HEX itp. Znajduje sie na karcie Output albo Target w opcjach projektu (Project->Options lub podobnie).

Artuross
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2005, o 21:04
Lokalizacja: szczecin

Postautor: Artuross » 20 mar 2005, o 16:51

Tak to jest wlasnie IAR C dla AVR versja 3.10. Powiem Ci ze nie ma takiego okna ani boxa jak generate HEX albo cos w tym stylu...mam prosbe jak mozesz zainstaluj ten kompilator i postaraj sie sobie przypamniec jak to bylo dokladnie Please....coprawda jest tam jedna zakladka Xlink ale zmiany w nij nie przynosza zadnego rezultatu.... :567:


Dzieki za pomoc...:)

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 20 mar 2005, o 22:56

Ja mialem ICCAVR trial ver. 6.29. Nie ma potrzeby instalowania, wiem na pewno ze albo to bylo gdzies w opcjach latwo dostepne albo kompilator generowal sam hexa.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: HELP!!! Witam mam problem z kompilatorem IAR dla AVR....

Postautor: ACeK » 20 mar 2005, o 23:18

...dopiero zaczynam swoja przygode z IAR i szczerze mowiac nie wiem jak go skonfigu[fade]rowac...[/fade]
:) To moze Cie zainteresuje :arrow: AVR-Side Jurek ostatnio dodal nowy opis jak sie instaluje i obsluguje :idea:
:D
Ps. W Project :arrow: Options... :arrow: Output wybierasz czy chesz Hex czy binary format i wiele innych (AVR-Side) :P

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 28 mar 2005, o 11:18

Wersja TRIAL, lub pełna nieaktywowana lub pozbawiona dongle'a nie generuje plików wynikowych.

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości