Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

BASCOM-AVR symuluje...

spec
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja: Centrum

BASCOM-AVR symuluje...

Postautor: spec » 5 lut 2004, o 20:02

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób za pomocą programu BASCOM-AVR
napisany program uruchomić w symulatorze wewnętrznym programu BASCOM-AVR ?
Żeby nie trzeba do wykonania tej symulacji używać jakichkolwiek narzędzi
sprzętowych.
Proszę mi opisać krok po kroku co i jak mam zrobić.

UdioS
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2004, o 19:45

Postautor: UdioS » 6 lut 2004, o 15:39

na początku programu umieść komędę:
$sim -informuje kompilator że będzie używany symulator programowy(pamięta żeby usyunąć tę komędę gdy będziesz programował procesor!!!)
zkompiluj program wciskając F7
nastepnie naciśnij F2 -uruchomienie symulatora

Na samej górze symulatora znajdują się przyciski (ikonki) odpowiadajace funkcjom takim jak:
URUCHOM, PAUZA, STOP, KROK PO KROKU jakieś dwa których nie używam i kilka innych w tym ikonha z zielonym wyświetlaczem LCD. załączenie jej wyświetla okno symuujące wyswietlacz i porty procesora.
Poniżej masz zakładki :
Variables -wyświetla wartości wpisanych zmiennych
Watch- wykonuje program dopuki jakaś zmienna nie osiągnie danej wartości( wykonuje ise dopuki np: A ne bedzie równe 10)
uP- wyświetla wewnętrzne flagi procesora i adresy stosu
Interrupts - przyciski wywołujące odpowiednie przerwania

Na nebieskim tle wyswietla wsystko związane z funkcją PRINT
a pod niebieskim tłem znajduje się listing wykonywanego programu

sorki jeżeli coś opisałem niezrozumiale i jeżeli coś pominołem Sam się uczę teraz Bascoma a naprawdę jest się co pouczyś

spec
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja: Centrum

Postautor: spec » 6 lut 2004, o 22:02

A z czego [jakich źródeł] uczysz się Bascoma?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 7 lut 2004, o 09:53

A z czego [jakich źródeł] uczysz się Bascoma?
Wtrącę się do waszej dyskusji. :) Moja rada - skorzystaj z helpa po polsku (jest również w formacie pdf), który jest do ściągnięcia ze strony www.edw.com.p lub www.mcselec.com no i kapitalnym kursem jest cykl w EDW "Mikroprocesorowa ośla łączka" mimo zabawnego tytułu jest tam solidna dawka wiedzy, wszystko jest omawiane na przykładach, a źródła ćwiczeń też są do ściągnięcia z EDW.

spec
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja: Centrum

Postautor: spec » 7 lut 2004, o 20:19

Wtrącę się do waszej dyskusji. :) Moja rada - skorzystaj z helpa po polsku (jest również w formacie pdf), który jest do ściągnięcia ze strony www.edw.com.p lub www.mcselec.com no i kapitalnym kursem jest cykl w EDW "Mikroprocesorowa ośla łączka" mimo zabawnego tytułu jest tam solidna dawka wiedzy, wszystko jest omawiane na przykładach, a źródła ćwiczeń też są do ściągnięcia z EDW.
Help mam od kilku dni, ale nie mogę się z niego nauczyć, bo mam nadal problem z przeprowadzeniem symulacji w Bascom-AVR, mimo, że zrobiłem tak, jak gościu mi podpowiadał, wyskakuje taki błąd:
OBJ or DBR file not faund
http://www.elektronika.qs.pl/forum/viewtopic.php?t=903
Przy komplilacji [F2] wszystko jest oki, ale przy [F7] powyższy błąd wyskakuje. Poradzisz coś?
A co do Oślej łączki" to ja mam EdW dopiero od 3/2003 i nie mogę zacząć się uczyć, bo chciałbym od samego początku, ale teraz tak myśle i myśle, to chyba powiem znajomemu, żeby ściągną mi z twojej strony pierwsze części kursu, bo on ma neostrade. A może jakieś książki znasz o bascomie-AVR?

spec
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja: Centrum

Postautor: spec » 7 lut 2004, o 20:22

na początku programu umieść komędę:
$sim -informuje kompilator że będzie używany symulator programowy(pamięta żeby usyunąć tę komędę gdy będziesz programował procesor!!!)
zkompiluj program wciskając F7
nastepnie naciśnij F2 -uruchomienie symulatora
I nadal błąd mi się wywala taki [kompilacja przebiega dobrze]:
OBJ or DBR file not faund
I co teraz?

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty: 100
Rejestracja: 6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 7 lut 2004, o 21:58

Options>Compiler>Output i tu sobie zaznacz wszystko po lewej i pierwszy i czwarty z prawej.

spec
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja: Centrum

Postautor: spec » 8 lut 2004, o 18:57

Options>Compiler>Output i tu sobie zaznacz wszystko po lewej i pierwszy i czwarty z prawej.
Dobra sprawdzę to i się odezwę.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości